Přihlášení partnera

O naší společnosti

Firma SEA spol. s r.o. byla založena v roce 1992 jako ryze česká soukromá firma bez účasti zahraničního kapitálu. Firma se specializuje na vývoj, výrobu a dodávky elektroniky, a to především v oblasti GSM aplikací ( GSM modemy, GSM routery a GSM komunikátory pro monitoring a dálkové ovládání ), PLC programovatelných automatů FATEK a zákaznických řešení.

Svým zákazníkům nabízí služby a produkty na vysoké technické úrovni, odpovídající nejnovějším trendům ve vývoji elektroniky. K dispozici je tým specialistů s dlouholetou praxí v oboru. Díky vlastnímu vývojovému oddělení firma nabízí také možnost zákaznických řešení, které splňují individuální požadavky jednotlivých zákazníků.

Díky vlastní osazovací lince můžeme nabídnout nejenom vývoj elektroniky, ale také kompletní výrobu elektroniky, včetně osazení,  mechanického opracování krabiček a kompletace výrobků.

Prezentaci firmy naleznete zde.

Náš tým
Jsme více než<br /> 30 let<br /> na trhu
Jsme více než
30 let
na trhu
Máme vlastní<br /> SW a HW<br /> vývoj
Máme vlastní
SW a HW
vývoj
Zajišťujeme<br /> veškerý servis<br /> a podporu
Zajišťujeme
veškerý servis
a podporu

V roce 2023 má firma 13 zaměstnanců, hlavní náplní její činnosti je

Vývoj a výroba zařízení do dálkové ovládání a monitoring pomocí GSM sítě. Vývoj a výroba zařízení do dálkové ovládání a monitoring pomocí GSM sítě.
Vývoj a výroba elektroniky (vlastní nebo dle požadavků zákazníka), včetně návrhu plošných spojů i SW, osazení DPS, oživení a kompletace celků. Vývoj a výroba elektroniky (vlastní nebo dle požadavků zákazníka), včetně návrhu plošných spojů i SW, osazení DPS, oživení a kompletace celků.
Výroba a prodej GSM modemů (2G, 3G, 4G a LTE), prodej GSM routerů Robustel. Výroba a prodej GSM modemů (2G, 3G, 4G a LTE), prodej GSM routerů Robustel.
Výhradní distribuce pro PLC FATEK v České republice, na Slovensku a v Německu, včetně technické podpory, programování a školení. Výhradní distribuce pro PLC FATEK v České republice, na Slovensku a v Německu, včetně technické podpory, programování a školení.
Zakázková strojní výroba – frézování a gravírování laserem firemních štítků, přístrojových krabiček, čelíček a panýlků, technických štítků. Zakázková strojní výroba – frézování a gravírování laserem firemních štítků, přístrojových krabiček, čelíček a panýlků, technických štítků.
Vývoj a výroba IoT  zařízení – GSM zásuvka, Wirele® Vývoj a výroba IoT zařízení – GSM zásuvka, Wirele®
Jsme autorizovaným distributorem značek
  • brand-2
  • brand-3
Certifikáty

Historie firmy

1992

Firma byla založena v září 1992, měla 4 zaměstnance a zpočátku byla orientována výhradně na návrh plošných spojů. Postupně se k této činnosti přidávalo i ruční osazování a oživování desek plošných spojů a výroba jednoduchých elektronických celků. Další aktivitou byly přestavby a prodej počítačů, jejich dílů a SW.

1994

Zahájen vývoj a výroba elektronických prvků pro výstražná světelná zařízení a bezpečnostní systémy na pozemních komunikacích.

1996

Otevřena nová provozovna v Mníšku pod Brdy, kde se od té doby provádí osazování plošných spojů a montáž elektronických výrobků. Další novou aktivitou byl přímý dovoz konektorů, optoelektroniky a především programovatelných automatů FATEK z Taiwanu a jejich prodej vedle prvořadého použití pro vlastní výrobu. Byla také zahájena spolupráce s firmou ELEKTROLINE s.r.o. v oblasti vývoje a výroby elektroniky pro řízení, kontrolu a signalizaci v oblasti hromadné dopravy – tramvaje, trolejbusy.

1997

Novou oblastí činnosti firmy se stal vývoj a výroba aplikací pro technické využití sítě GSM. Tato činnost se velmi rychle rozvíjela a stala se nakonec nosným programem firmy. Firma se stala oficiálním distributorem VF modulů Telecontrolli.

2000

Rostoucí objem vývoje v oblasti zařízení pro technické využití GSM sítě zejména v oblasti SW pro mikroprocesorové systémy a také následné výroby a kompletace zařízení si vyžádal další růst počtu pracovníků a tím i nutnost větších prostor. Od května 2000 sídlila firma v nových prostorách v Praze – Hostivaři.

2003

Firma obdržela certifikát ISO 9001:2001. Díky dlouhodobým zkušenostem v oblasti vývoje a výroby GSM aplikací jsme se oficiálním distributorem GSM modulů SIEMENS (Cinterion). Zároveň jsme navázali spolupráci se švédskou firmou ELFA, které je jedním z největších prodejců elektronických komponentů ve Švédsku. Pro firmu ELFA zajišťujeme distribuci pro Českou republiku.

2005

Vývoj a výroba GSM aplikací byla rozšířena o oblast GPS (sledování polohy).

2006

Firma poprvé vystavuje na mezinárodním veletrhu ELECTRONICA 2006 v Mnichově, kde získává nové zákazníky z EU.

2009

Dokončena stavba nové budovy SEA, které umožní další růst firmy a zkvalitnění výrobních a prodejních prostor.

2010

V rámci rozšíření nabídky nabízených služeb a také zrychlení vlastní výroby firma zakoupila SMD osazovací automat a pec pro pájení v parách.

2011

Byla zprovozněna kompletní linka na SMD osazování – automatický sítotisk PBT FA23, pájení v parách IBL, automatická optická kontrola Marantz a myčka DPS Miniclean.

2012

V září 2012 jsme oslavili 20 let působení firmy SEA na trhu.

2013

Firma vystavovala na veletrhu AMPER 2013 v Brně.

2015

Firma získala ratingové hodnocení B+, je hodnocena jako stabilní společnost s pevnou a vyváženou finanční situací.

2016

Naší osazovací linku jsme rozšířili o další osazovací automat Autotronic BA389F3, pro osazování součástek od velikosti 0201. Zakoupili jsme také opravárenské pracoviště Ersa HR600, které umožňuje automatickou výměnu BGA součástek.
Firma rozšířila portfolio svých vlastních výrobků o GSM aplikace pro včelařství – Medováha a pro oblast chovatelství – hlídání funkce elektrického ohradníku a sledování klisny před porodem.

2017

Mechanickou dílnu jsme doplnili o laserovací gravírku pro „potisk“ AL či ABS krabiček.

2018

Získali jsme certifikaci dle normy IPC-A-610 pro osazování plošných spojů.

2020

Abychom mohli vyhovět stále vyšším nárokům na zákaznický design krabiček a mechanických kontrukcí, zakoupili jsme 3D tiskárnu.

Více z historie