OLED servisní panel s kláv. a displ. (napájení 5V, RS232)
OLED servisní panel s kláv. a displ.
(napájení 5V, RS232)

Objednací číslo:
FAC-FBS-PEP
 

Popis

FBs-PEP (Parameter Entry Panel) je grafický OLED displej s 8-mi tlačítky pro komfortní zobrazení a změnu parametrů uvnitř PLC FATEK (například Teplota je 25°C). Displej je určený pro zabudování do panelu stroje. PEP lze připojit k libovolnému PLC FATEK řady FBs nebo B1/B1z, a to kabelem do sériového portu 0, odkud je zajištěno i napájení panelu.


Práce s PEP je založena na systému víceúrovňových menu. Rozložením parametrů do různých úrovní menu usnadníte uživatelům orientaci v těchto parametrech. V každém okamžiku je zobrazen pouze jeden parametr. Velkou výhodou je, že panel dovoluje uživateli změnit pouze povolené (zaprogramované) parametry a navíc lze určit u zadávané hodnoty rozmezí. Každý parametr může mít slovní popis - nápovědu, která v případě potřeby postupně roluje na displeji. Vedle číslelných parametrů umožňuje panel měnit i stavy konkrétních bitových proměnných v PLC (například lze změnit stav výstupu). Přístup k parametrům může být chráněn heslem. Panel také umožňuje spustit i zastavit program v PLC.


PEP používá maticový OLED displej 128 x 96 bodů, čímž dosahuje perfektní viditelnost a možnost zobrazení znaků národních abeced (tedy například češtiny). Programování PEP se provádí pomocí speciálního nástroje PEP Designer, který je volně ke stažení v plně funkční verzi (viz odkaz na konci stránky). Tímto nástrojem lze menu nejenom navrhnout, ale také simulovat a odzkoušet ještě před vlastním nahráním do PEP. Simulaci lze provádět i v režimu "online", kdy se sériový port na PC spojí s PLC FATEK. Okno na PC pak funguje jako displej a tlačítka se obsluhují kliknutím myší. Vlastnosti PEPu tak lze plně vyzkoušet ještě před jeho zakoupením.


Upozornění

FBs-PEP je určen výhradně pro servisní nastavování a změnu parametrů v PLC!

V případě jiného použití prosím kontaktujte naši technickou podporu.

Výrobce garantuje životnost vlastního OLED displeje 10 000 hodin (viz technické údaje). Proto doporučujeme displej po 10 minutách zcela zhasínat, a to pomocí screensaveru: nastavení "BLACK OUT" resp. "zhasnout" v programu PEP Designer). Nepříjemnou vlastností tohoto displeje bohužel je také to, že program může zamrznout v rozsvíceném stavu a displej bude svítit až do odpojení napájení.Provoz

Správná funkce FBs-PEP je signalizována pomocí blikání dvou LED diod: Tx a Rx, které jsou snadno viditelné na PLC, a to nad konektorem Portu0. Správnou funkci lze také průběžně ověřovat z PLC, a to pomocí M1970 (pro Port0, M1971 ... Port1, M1972 ... Port2), který je nastaven při každé úspěšné komunikaci.


Technické údaje

Rozlišení displeje: 128 x 96 pixelů (OLED technologie)
Rozměry zařízení:

76 x 48 x 24 (mm, šířka x výška x hloubka)

otvor pro zabudování 72 x 43 mm

délka kabelu pro připojení k Port0 je 2m

Úhlopříčka displeje 1,3"
Krytí: IP61
Provozní teplota: 0°C až 60°C
Skladovací teplota: -40°C až 80°C
Životnost OLED displeje *1):  
10 000 hodin


*1) Životností OLED displeje se rozumí doba, po kterou svit nepoklesne pod 50% výchozí svítivosti (životnost OLED displeje se zjišťuje za následujících podmínek: výchozí svítivost 120cd/m2, teplota Ta=25°C, relativní vlhkost 50%, zobrazení "šachovnice", kdy svítí 50% bodů).


Obchodní balení

  • Panel PEP
  • Speciální komunikační RS232 kabel do portu0 na PLC úhlový
  • 2 ks úhelník se šroubem pro uchycení panelu PEP ve výřezu


Upozornění!

Uživatelský program do panelu PEP nelze nahrát přímo z PC, ale je potřeba PLC FATEK se dvěma sériovými porty! Druhý komunikační port na PLC je nutný jen po dobu nahrávání (downloadu) programu do panelu PEP. Pro běžný provoz pak již není potřeba. Nejjednodušší řešení je jednorázové použití rozšiřující komunikační desky např. FAC-FBs-CB2, vložené do PLC řady FBs nebo modul FAC-B1-CM2 pro PLC řady B1. V PLC řady B1z panel PEP naprogramovat nelze, protože má pouze jediný sériový port!


Poznámky

  • Pro nahrání (download) lze také využít úplně jinou PLC sestavu, než se kterou pak bude panel PEP používán.
  • Panel lze připojit k jiným RS232 portům PLC, a to pomocí kabelu FAC-FBS-PEP232-01


Postup nahrání (downloadu) je popsán zde.


DoporučujemeObdobné výrobky

  • FAC-FBS-BPEP - programovatelný ovládací panel s klávesnicí a OLED displejem pro zabudování do PLC
  • FAC-FBS-BDAP - jednoduchý panel s klávesnicí a LCD displejem pro zabudování do PLC
  • FAC-FBS-DAP - samostatný ovládací panel s klávesnicí a LCD displejem

Varianty

Objednací
číslo

Rozlišení

RFID čtečka

Popis,
manuál

MC cena
bez DPH

VC cena
bez DPH
FAC-FBS-PEP 128 x 96 NE
stáhnout
1910 Kč 1661 Kč
FAC-FBS-PEPR *1) 128 x 96 ANO
- Cena na dotaz Cena na dotaz

*1) Připravuje se


Podpora
Leták 110331_FBs-PEP_datasheet.pdf
24 KB
Název OLED servisní panel s kláv. a displ. (napájení 5V, RS232)
Objednací číslo FAC-FBS-PEP
Cena bez
DPH (21 %)
Cena s
DPH (21 %)
MOC
1910 Kč
MOC
2311 Kč
VC 1 a více ks
1661 Kč
VC 1 a více ks
2010 Kč
Tento produkt byl přidán do našeho katalogu 16/06/2011.
© 2006- SEA spol. s r. o. | @we.esea.cz
Všechna práva vyhrazena

Programovatelné automaty PLC FATEK - Návody a příklady